ERİME/KAYNAMA NOKTASI TAYİNİ

 

 

Erime noktası tayini saf ve kristal maddelerin katı halden sıvı hale geçtikleri sıcaklığı belirlemek  için, kaynama noktası tayini ise sıvhaldekiı haldeki maddelerin kaynamaya başladıkları sıcaklıkları belirlenmek için kullanılmaktadır.

Cihaz, 10-400 °C arasında 0,1-20 °C sıcaklık gradyanında manuel ölçüm almaktadır. Kapiler tüpe doldurulacak maddenin sıvı forma geçişi ve kaynamaya başladığı sıcaklık göz yardımı ile tespit edilir.

Numune gönderimi yapılırken erime noktası için saf, kristal formda toz numune (kapiler tüpe sığacak boyutta) ve kaynama noktası için saf, kristal formda toz numune veya sıvı numune gönderilmelidir.

Test raporunda erime ve kaynama noktası değerleri verilmektedir. Ek verilere ihtiyaç duyulması halinde ayrıca belirtilmelidir

erimekaynama 

 

 

Cihaz Marka/Model

Numune Boyutu

Numune Adedi

Analiz Ücreti

Hizmet Süresi (İş Günü)*

İletişim Bilgileri

Buchi Melting Point M-560

Numunenin özelliğine bağlı olarak standartlarda istenilen boyutlarda olmalıdır.

Her parametre için en az 3 adet numune gönderilmelidir.

250,00 TL/Numune

1 gün

e-posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Tel: 0 (312) 201 36 72

 

*Hizmet süresi, cihazdaki iş yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir. Cihazda oluşabilecek arıza, kalibrasyon, bakım gibi durumlar ve numune sayısı hizmet süresinin uzamasına sebep olabilir. Cihaz sorumlusu ile iletişime geçerek tahmini test ve raporlama süreçleri hakkında bilgi alabilirsiniz.