TG-DTA/DSC ANALİZLERİ

Sistem hem DTA analizi hem de DSC analizi için uygundur. Eş zamanlı TG analizleri de gerçekleştirilebilmektedir. Analiz sırasında alümina kroze kullanılmaktadır.

 Analiz için gerek duyulan proses sıcaklığı, çıkış hızı, çalışma gazı ve çalışma koşulları belirtilmesi gerekmektedir. Numunelere ait minimum miktarlar aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Numune içeriğinin tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir. Özellikle asidik, flor, klor gibi bileşiklere sahip malzemelerin sistemde testleri yapılamamaktadır. Sıvı numuneler için özellikle kaynama ve buharlaşma noktaları belirtilmelidir. Sistem için uygun görülmeyen numunelerin testleri yapılmamaktadır.

Test raporunda; proses parametreleri, toplam kütle kaybı, ekzotermik ve endotermik pik sıcaklık gibi değerler verilmektedir. Veriler .csv ve .pdf dosyası üzerinden tarafınıza iletilmektedir. Ham verilere ihtiyaç duyulması halinde ayrıca belirtilmelidir.

 

 

 

Cihaz Marka/Model

Numune Miktarı

Çalışma Sıcaklıkları

Kroze Türü

Gaz Türleri*

Analiz ücreti

Hizmet Süresi (İş Günü)*

İletişim Bilgileri

Netzsch/STA 449 F3 Jüpiter

Katı, toz, sıvı numuneler için minimum;

DTA/TG analizi için: 30 mg

DSC/TG analizi için: 30 mg

25 - 1550 °C arası sıcaklıklar

Alümina kroze

Argon

Azot

Kuru Hava

*İstenilirse sadece vakum altında da çalışma yapılabilir.

1.040,00 TL/numune

10 gün

e-posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Tel: 0 (312) 201 3672

 

*Hizmet süresi, cihazdaki iş yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir. Cihazda oluşabilecek arıza, kalibrasyon, bakım gibi durumlar ve numune sayısı hizmet süresinin uzamasına sebep olabilir. Cihaz sorumlusu ile iletişime geçerek tahmini test ve raporlama süreçleri hakkında bilgi alabilirsiniz.