ZETA POTANSİYEL VE TANE BOYUTU ÖLÇÜMÜ

Zeta potansiyel, tanecikler arasındaki itme veya çekme değeri ölçümüdür. Zeta potansiyel ölçümü Doppler prensibi kullanılarak elektrik alanı uygulanan parçacıkların hızının ölçümü esasına dayanmaktadır (Henry Formulü). Zeta potansiyel, parçacığın içinde bulunduğu sıvının pH değeri ile değişmektedir. Değişimin sıfır eksenini kestiği pH değeri izoelektrik nokta olarak adlandırılmaktadır. Zetasizer cihazı, kolloidal çözeltilerde partiküllerin boyutunu, zeta potansiyelini ve molekül ağırlığını bulmak için kullanılmaktadır. Cihazın numune kompartmanının sıcaklığı 2 – 90 °C arasında değişmektedir. Partikül boyut ve zeta potansiyel ölçümleri pH 2 – 12 aralığında yapılmakta olup 0,3 nm – 10 mikron arası partikül boyut ölçümü, 3,8 nm-100 mikron arasında ise zeta potansiyel ölçümü yapma kabiliyetine sahiptir.

 

Cihaz Marka/Model

Analiz Gereklilikleri

Analiz Ücreti

Hizmet Süresi (İş Günü)*

İletişim Bilgileri

Malvern/Zetasizer Nano ZSP

Zeta-Potansiyeli ve partikül büyüklüğü ölçümü için gerekli katı faz + sıvı faz, en az 5 cm3 tür. Toplam sıvı fazın en çok % 2’si katı faz olmalıdır.

Numunenin cinsi, topaklanma, yapışkanlık, çözünürlük vb. fiziksel özelliklerinin bilinmesi gerekir. Örneklerin refraktif indeksi belirtilmelidir

Zeta Potansiyel Ölçümü:

İzoelektrik Nokta Belirlenmesi:

Tane Boyut Ölçümü (Zetasizer):

410,00 TL/Numune

830,00 TL/Numune

410,00 TL/Numune

5 gün

e-posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Tel: 0 (312) 201 36 72

 

*Hizmet süresi, cihazdaki iş yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir. Cihazda oluşabilecek arıza, kalibrasyon, bakım gibi durumlar ve numune sayısı hizmet süresinin uzamasına sebep olabilir. Cihaz sorumlusu ile iletişime geçerek tahmini test ve raporlama süreçleri hakkında bilgi alabilirsiniz.