NANO İNDENTASYON TESTİ

 

 

Nano indentasyon test cihazı; sertlik ve elastisite modülü değerlerini nanometre ve mikrometre seviyesinde ölçebilmektedir. Test sonuçlarının anlamlı olması için kullanılacak numunelerin; test yapılacak yüzeyinin düz olması, herhangi bir çıkıntı veya eğrilik olmaması gerekmektedir. Numune yüzeylerinin toz, kir ve yağdan arındırılmış olması gerekmektedir. Kaplanmış numunelerin kesitlerinden sertlik ölçümü yapılacaksa numune bakalite alınmalı ve metalografik olarak hazırlanmalıdır. Numune hazırlama hizmeti istenirse ayrıca ücretlendirilecektir.

Cihaz eş zamanlı çoklu ölçüm (matris) yapabilmekte olup entegre mikroskoplara (5x, 20x, 100x) sahiptir. Maksimum numune yüksekliği 40 mm’dir. Numunelerin sahip olması gereken diğer ölçüler ile test parametreleri ve ücretleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Test raporunda; sertlik, elastik modülü ile bunların minimum, maksimum ve ortalama değerleri ve yüke karşılık batma derinliği grafikleri verilmektedir. Ham verilere ihtiyaç duymanız halinde ayrıca belirtiniz.

nanoindentasyon 

 

Cihaz Marka/Model

Numune boyutu

Yük

Test ücretleri

Hizmet Süresi (İş Günü)*

İletişim Bilgileri

Anton Paar: NHT3

Minimum çap/uzunluk:  20 mm

Maksimum çap/uzunluk: 40 mm

Maksimum yükseklik: 40 mm

Minimum yük: 1 mN

Maksimum yük: 500 mN

Nano İndentasyon Testi (5 ize kadar)

840 TL/ numune

5 Gün

Tel: 0 (312) 201 36 00

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Nano İndentasyon Testi (3x3 matris)

1.050 TL/numune

Nano İndentasyon Testi (4x4 matris)

1.120 TL/numune

Nano İndentasyon Testi (5x5 matris)

1.260 TL/numune

 

 *Hizmet süresi, cihazdaki iş yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir. Cihazda oluşabilecek arıza, kalibrasyon, bakım gibi durumlar ve numune sayısı hizmet süresinin uzamasına sebep olabilir. Cihaz sorumlusu ile iletişime geçerek tahmini test ve raporlama süreçleri hakkında bilgi alabilirsiniz.