Ateş Zayiatı Testi

Ateş Zayiatı (Kızdırma Kaybı) 1050ºC’de bir oksitleyici atmosferde (hava) gravimetrik  olarak yapılmaktadır. Ateş zayiatı maden, mineral, cevher vb. malzemelerin bünyesindeki organik madde, uçucular ve kurutma sırasında buharlaşmayan sudan ileri gelmektedir.

Numune gönderimi yapılırken erime noktası için saf, kristal formda toz numune (kapiler tüpe sığacak boyutta) ve kaynama noktası için saf, kristal formda toz numune veya sıvı numune gönderilmelidir.

Hizmet süresi, cihazdaki iş yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir. Cihazda oluşabilecek arıza, kalibrasyon, bakım gibi durumlar hizmet süresinin uzamasına sebep olabilir. Cihaz sorumlusu ile iletişime geçerek tahmini test ya da raporlama süreçleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Test raporunda gravimetrik olarak hesaplanmış ateş zayiatı (kızdırma kaybı) verilmektedir.

 

 

Cihaz Marka/Model

Numune Boyutu

Numune Adedi

Analiz Ücreti

Hizmet Süresi (İş Günü)*

İletişim Bilgileri

Proterm Marka Kül Fırını

0,2 – 1mm

200 g

730 TL/Numune

3 gün

e-posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Tel: 0 (312) 201 36 72

 

*Hizmet süresi, cihazdaki iş yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir. Cihazda oluşabilecek arıza, kalibrasyon, bakım gibi durumlar ve numune sayısı hizmet süresinin uzamasına sebep olabilir. Cihaz sorumlusu ile iletişime geçerek tahmini test ve raporlama süreçleri hakkında bilgi alabilirsiniz.