ICP-OES ANALİZLERİ

Argon gazı kullanılarak maddenin dördüncü hali olan 7000-10000 0K sıcaklığa ulaşan plazma sayesinde kararlı bileşikler içerisinde bulunan birçok elementin tayin edilmesi mümkün olmaktadır. Elde edilen yüksek sıcaklığa sahip kararlı plazma sayesinde eser miktarda bulunan elementler katı veya sıvı numuneden tayin edilebilir. Uyarılan iyon ve atomlar, her bir element için karakteristik dalga boyunda ışınım yaparak düşük enerji seviyelerine geri dönerler. Bu sırada ortaya çıkan emisyon ışınları yük enjeksiyon dedektörleri (CID) tarafından ölçülmektedir. Enstitümüz laboratuvarında bulunan Thermo Scientific marka ICAP 7000 ICP-OES cihazıyla katı veya sıvı (maden, toprak, içme/atık su, toprak) numunelerde çoklu element tayini yapılmaktadır. Analiz öncesinde örnekle ilgili beklenen derişim ve matriks bileşenleri gibi bilgiler detaylıca belirtilmelidir.

 

 

Cihaz Marka/Model

Analizi Yapılabilen Numuneler

Analiz Gereklilikleri

Analiz Ücreti

Hizmet Süresi (İş Günü)*

İletişim Bilgileri

Thermo Scientific/ICAP 7000

Katı

Sıvı

Numune miktarları

Katı numuneler için :

  • Öğütülmüş: 5 g
  • Öğütülmemiş: 50 g

Sıvı numuneler için:

10 mL (minimum)

1.400 TL/element (birden fazla element için ilave olarak 400 TL)

7 gün

e-posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Tel: 0 (312) 201 36 72

 

*Hizmet süresi, cihazdaki iş yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir. Cihazda oluşabilecek arıza, kalibrasyon, bakım gibi durumlar ve numune sayısı hizmet süresinin uzamasına sebep olabilir. Cihaz sorumlusu ile iletişime geçerek tahmini test ve raporlama süreçleri hakkında bilgi alabilirsiniz.