Bor ve İnsan Sağlığı Kitabımız

Bor; insan sağlığı için en önemli elementlerden biridir. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Bor elementini, insan sağlığı için iz element olarak kabul etmiştir. Bor elementinin DSÖ tarafından insan için olası temel elementler sınıfında yer alması ile birlikte koruyucu ve tedavi edici yöndeki doğal ve sentetik bor türevlerinin sağlık üzerine etkilerinin araştırılmasının da önü açılmıştır.

Bor biyolojisi üzerine artan araştırmalar ve bu alanlarda ki olumlu gelişmeler, 400'den fazla bor bileşiğinin endüstriyel alanda kullanımını beraberinde getirmiştir. Her geçen günde bu sayı artmaktadır.

Bu kitap Bor ve İnsan Sağlığı alanında yazılan ilk kitaptır. Kitabın yazımında görev alan yerli ve yabancı yazarlar dünyaca bu alanda tanınmış bilim insanlarıdır. Kitabın akademik dünyanın yanında geniş bir okuyucu kitlesine ulaşması hedeflenmiştir. Her düzeyde okuyucuya hitap edecek kanıta dayalı bilgilerin yer almasına özen gösterilmiştir. Sağlık yönünden dünyamızın içinden geçtiği bu olağanüstü günlere, bor türevlerinin yeni bir bakış açısı getirebilme potansiyelini düşünerek, ülkemize milletimize hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.

Kitapı Türkçe olarak temin etmek için tıklayınız

Kitabı İngilizce olarak temin etmek için tıklayınız

Bor Mineralleri ve Bileşikleri Posteri