LİYOFİLİZATÖR (DONDURARAK KURUTMA) CİHAZI

 

 

Dondurarak kurutma, liyofilizasyon olarak da bilinen bir dehidrasyon tekniğidir ve bozulabilir malzemelerin korunması veya taşıması için daha uygun hale getirilmesi amacıyla kullanılır. Bu işlem, malzemeyi dondurmayı ve ardından çevredeki basıncı azaltmayı içerir, böylece malzemede bulunan donmuş suyun katı fazdan gaz fazına, sıvı fazdan geçmeden doğrudan sublime olması sağlanır. Bu işlem, malzemeden nemi uzaklaştırırken malzemenin yapısını ve bütünlüğünü korur.

Dondurarak kurutma, ilaç, gıda, biyoteknoloji ve biyolojik örneklerin korunması gibi çeşitli endüstrilerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu kurutma yöntemi, ürün kalitesinin korunması, uzun raf ömrü sağlaması ve besin değerinin korunması gibi avantajlar sunmaktadır.

Enstitümüz bünyesinde yer alan Gyrozen marka, HyperCool HC3110 model dondurarak kurutma cihazı (freeze dryer) ile yüksek sıcaklıkta bozunan, hassas malzeme ve bileşiklerin kurutma işlemleri gerçekleştirilmektedir.

 

 

 

Cihaz

Teknik Özellikler

Analiz ücreti

Hizmet Süresi (İş Günü)*

İletişim

Marka: Gyrozen

Model:HyperCool HC3110

Nihai Hazne Sıcaklığı (Ultimate Chamber Temperature): -110⁰C

3 Raflı, 8 Vanalı

Hazne Hacmi: 4 L

Buzlu Su Yoğunlaştırma Kapasitesi: 3 kg

Buz Yoğuşturma Performansı: 2,5 kg/Gün

350 TL/ Gün

İletişime geçin

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Tel: 0 (312) 201 36 90

 

*Hizmet süresi, cihazdaki iş yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir. Cihazda oluşabilecek arıza, kalibrasyon, bakım gibi durumlar ve numune sayısı hizmet süresinin uzamasına sebep olabilir. Cihaz sorumlusu ile iletişime geçerek tahmini test ve raporlama süreçleri hakkında bilgi alabilirsiniz.