Sözleşmeli (Asli) Personel Alımı Giriş (Sözlü) Sınavı Takvimi ( REVİZE EDİLMİŞTİR )

ULUSAL BOR ARAŞTIRMA ENSTİRÜSÜ (BOREN)
SÖZLEŞMELİ (ASLİ) PERSONEL ALIMI GİRİŞ (SÖZLÜ) SINAVI TAKVİMİ VE KONULARINA İLİŞKİN DUYURU
(REVİZE EDİLMİŞTİR)

24/03/2020 tarihinde başvuru sonuçları duyurulmuş olan, ancak Yeni Tip Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında ileriki bir tarihe ertelenmiş olan ve 01/06/2020 tarihinde duyurulmuş olan “Giriş (Sözlü) Sınavı Takvimi ve Sınav Konuları” İlanının revize edilmiş hali  için tıklayınız.

BOREN, 28/03/2020 tarihli ve 31082 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 57 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kapatılmış olup; “Bor Araştırma Enstitüsü” olarak anılan Kararname ile kurulan Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu (TENMAK) bünyesinde faaliyetlerini sürdürecektir. Giriş sınavı ile alımı yapılacak sözleşmeli (asli) personel istihdamını etkileyen bir husus söz konusu olmamakla birlikte, Sınav İlanı’nda yer alan “BOREN’in teşkilat yapısı ve görevleri” konusu Sınav Konularından çıkarılmıştır.

Ayrıca, TENMAK bünyesinde ihdası öngörülmeyen; “05-Büro Görevlisi” ile “06-Sekreter” grubu pozisyon unvanları için yapılacak sözleşmeli (asli) personel alımı ve bu gruplar için yapılacağı duyurulmuş olan Giriş (Sözlü) Sınavı revizyon kapsamında iptal edilmiştir.

İlanen duyurulur.